Rakennemuutos ja kaupungistuminen -työryhmä

Kunta ja alueet

  • Sirpa Paatero, sirpa.paatero@eduskunta.fi
    Miia Nahkuri, miia.nahkuri@gmail.com

  • Minna Salminen, salminenminnajo@gmail.com
    Antti Kotti, antti.kotti@gmail.com
    Kimi Uosukainen, kimi.uosukainen@sdp.fi
    Tiina Isotalus, tiina.isotalus@kokkola.fi

  • Alatarvas Risto
    Alijärvi Pirjo
    Eklund Kalle
    Ferm Niko
    Haaparanta Jari
    Heinäluoma Eveliina
    Hellsten Tapani
    Ihalainen Rauno
    Isbom Hanna
    Karnisto-Toivonen Saija
    Kerola Hannele
    Kiljunen Anneli
    Koivusalo Mari-Elina
    Kokko Jani
    Koskinen Johannes
    Lehto-Häggroth Elina
    Lindeman Aki
    Lindén Aki
    Myllyntaus Oiva
    Nenonen Kari
    Oinonen Tero
    Paananen Eija
    Pirinen Riku
    Raita-aho Voitto
    Rajala Pertti
    Ruoppila Ahti
    Räsänen Joona
    Tainio Hanna
    Temmes Anneli
    Tiitinen Pekka
    Uosukainen Kimi
    Vuorento Reijo
    Värmälä Johanna

Alueiden elinvoimaisuus -jaosto

Kaupunkipolitiikka-jaosto

Elinkeino ja energiapolitiikka

  • Riitta Mäkinen, riitta.makinen@eduskunta.fi
    Matias Mäkynen, matias.makynen@eduskunta.fi

  • Eetu Kinnunen, eetu.j.kinnunen@gmail.com
    Anniina Horto, anniina.horto@gmail.com
    Antti Malste, antti.malste@gmail.com

  • Backnäs Teemu
    Barck Paavo
    Eskelinen Niko
    Husso Kai
    Hänninen Mikko
    Kalema Timo
    Kaleva Jari-Pekka
    Kallama Susanna
    Karnisto-Toivonen Saija
    Kukkonen Paavali
    Kärkkäinen Mika
    Kyynäräinen Niko
    Lattu Antero
    Muranen Lauri
    Mönkkönen Kaj
    Paulamäki Jari
    Pöllänen Ida-Susanna
    Raitamaa Jari-Pekka
    Rekilä Piia
    Salmi Kari
    Shimer Mohamed
    Siikasalmi Sari
    Sulameri Toni
    Sundqvist Ulf
    al-Taee Hussein

Liikenne ja viestintä

Yksinasuvat