Globaalin keskinäisriippuvuuden tulevaisuus -työryhmä

Ulko-, turvallisuus- ja puolustuspolitiikka

  • Tero Shemeikka, tero.shemeikka@sdp.fi
    Hanna Harrison, hanna.harrison@eduskunta.fi

  • Alahuhta Veera
    Blomberg Jaakko
    Heinäluoma Eero
    Jääskeläinen Jesse
    Kalela Jaakko
    Kari Mika
    Kiljunen Kimmo
    Kokko Jani
    Koskinen Johannes
    Kumpula-Natri Miapetra
    Kupias Pilvi-Elina
    Kuusisto Aleksi
    Lahtinen Anni
    Laukko Helena
    Lievonen Mikko
    Mäkelä Emmi
    Mäkinen Riitta
    Näkkäläjärvi Mikkel
    Pellonpää Emil
    Pettersen Ellen
    Pitkänen Tuulia
    Pokki Saara
    Rinne Antti
    Rönnholm Antton
    Selinummi Elisa
    Skinnari Ville
    Sundman Folke
    Tuppurainen Tytti
    Vatanen Kaisa
    Väyrynen Raimo

Pohjoismainen yhteistyö

  • Heidi Viljanen, heidi.viljanen@eduskunta.fi
    Marianne Laxén, mannelx@hotmail.com

  • Jacob Storbjörk, jacob.storbjork@eduskunta.fi
    Paulus Toropainen, paulus.toropainen@sdp.fi

  • Ahmadi Berhan
    Asuma Kaapo
    Backnäs Teemu
    Berg Kim
    Boldt Hildur
    Fagerholm Monika
    Filatov Tarja
    Heinäluoma Eveliina
    Helander Elisabeth
    Honkanen Sari
    Häggman Larserik
    Kivimäki Hanna
    Kumpulainen Hannu
    Kvarnström Johan
    Lehto-Häggroth Elina
    Mansikkaniemi Heikki
    Nurminen Ilmari
    Nuutinen Sami
    Salasto Riitta
    Seppälä Hanna-Mari
    Shemeikka Tero
    Sundman Folke
    Sundqvist Ulf
    Tiitinen Pekka
    Tuomioja Erkki
    Vainio Tiina
    Vuorento Reijo
    Werning Paula

Globaalisaatio ja kehitysyhteistyö

  • Kimmo Kiljunen, kimmo.kiljunen@eduskunta.fi
    Helena Laukko, helena.laukko@gmail.com

  • Emil Pellonpää, emil.pellonpaa@eduskunta.fi
    Essi Huovinen, essi.huovinen@sdp.fi
    Ilmari Nalbantoglu, ilmari.nalbantoglu@gmail.com

  • Abdi Faysal
    Ahmadi Berhan
    Aho Markku
    Airio Kirsi
    Alhusaini Sara
    Boldt Hildur
    Helander Mika
    Hirvisaari Tiina
    Immonen Juhana
    Johansson Marja
    Jääskeläinen Jesse
    Kalela Jaakko
    Kantola Tarja
    Kekkonen Sonja
    Kumpula-Natri Miapetra
    Kuusisto Aleksi
    Lahtinen Anni
    Lappalainen Timo
    Mikkola Julia
    Murto Sari
    Mäntynen Kaj-Mikko
    Nalbantoglu Ilmari
    Ojanen Timo
    Oksa Jyrki
    Partanen Petri
    Peiponen Irma
    Rantanen Päivi
    Ronkainen Janne
    Salonen Kristiina
    Shemeikka Tero
    Sinisalo Samuli
    Sorri Ilona
    Sundman Folke
    Torsti Pilvi
    Tuomioja Erkki
    Tuppurainen Tytti
    Wallius Timo

Eurooppa

  • Airio Kirsi
    Asp-Dalfidan Katri
    Eskelinen Niko
    Guzenina Maria
    Harrison Hanna
    Heinäluoma Eero
    Heinäluoma Eveliina
    Helander Elisabeth
    Hoikkala Ville
    Holmgren Markus
    Immonen Juhana
    Jääskeläinen Jesse
    Karjalainen Jenni
    Kekkonen Mikael
    Kiljunen Kimmo
    Kivimäki Hanna
    Kiukas Vertti
    Koskinen Johannes
    Kosonen Katri
    Kymäläinen Suna
    Laakso Sanna
    Laitinen Anna
    Laukko Helena
    Laxén Marianne
    Mäkelä Emmi
    Mäkynen Matias
    Nevalainen Eila
    Nordman Iris
    Pellonpää Emil
    Pöllänen Ida-Susanna
    Rahkola Joonas
    Salasto Riitta
    Salonen Kristiina
    Selinummi Elisa
    Shemeikka Tero
    Storbjörk Jacob
    Taavitsainen Satu
    al-Taee Hussein
    Toivonen Niilo
    Tuomioja Erkki
    Töyrylä Juha
    Vatanen Kaisa
    Viemerö Rauno
    Viitanen Pia
    Viljanen Heidi
    Virtanen Kalle
    Vuohula Eero
    Väyrynen Raimo
    Wallgren Thomas